Manuka Doctor Manukový med MGO 840 - 250 g

Manukový med o síle 840 MGO - 250g. Manukový med certifikovaný novozélandskou vládou.

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Vyprodáno
Možnosti doručení
Kód: 4152
1 980 Kč
Manuka Doctor Manukový med MGO 840 - 250 g
840a
Novinka
25 let na trhu
25 let na trhu
Lékař v teamu
BIO certifikace
BIO certifikace
CZ-BIO-001
Přímí dovozci
Přímí dovozci
Cena od dovozce
Rychlé doručení
Rychlé doručení
99% produktů skladem

Obsah: 250 g

Složení: 100% Manukový med z Nového Zélandu.

Manukový med certifikovaný novozélandskou vládou.

MGO (methylglyoxal) Activity Rating (hodnocení účinků). MGO prokazuje antimikrobiální účinky a jejich hodnocení v manukovém medu je spojené se zničením některých bakterií.

MGO je odvozen z DHA (dihydroxyaceton), který se přirozeně vyskytuje v nektaru z keře Manuka.

Naše klasifikace MGO je potvrzena nezávislou laboratoří na Novém Zélandu a ve Spojeném království.

Jaký přípravek si koupit?

Přední číslo je měření množství MGO v každém kelímku. Například Manuka Doctor 340 MGO obsahuje 340 mg/kg MGO v kelímku, který jste si zakoupili.

Neexistuje přímé porovnání Total Activity Rating (TA) a methylglyoxalu MGO.

Náš vysoce kvalitní jednokvětý manukový med je silnější, s vysokým stupněm MGO a vysoce antimikrobiální.

Manuka Doctor jsou nové, vysoce kvalitní a silné manukové medy (100 MGO, 140 MGO, 240 MGO a 340 MGO). Jsou pro zákazníky, kteří hledají silnější med s vysoce antimikrobiálním účinkem.

Laboratorní testy ukázaly, že MGO má antimikrobiální vlastnosti a jejich stupeň v manukovém medu může zničit některé bakterie.

Co je to methylglyoxal (MGO) a jak se měří?


Přední číslo na kelímku reprezentuje mg/kg MGO (methylglyoxal) a související sílu antimikrobiálních účinků, které ničí určité typy bakterií. Čím vyšší číslo, tím silnější antimikrobiální účinky.

Manukový med je od včel, které sbírají nektar z keře Manuka (Leptospermum scoparium). Manukový nektar má významný stupeň non-peroxidové antibakteriální aktivity (NPA). Díky tomu je manukový med tak specifický.

Existuje přímý vztah mezi NPA manukového medu a koncentrací methylglyoxalu (MGO).

MGO v manukovém medu je odvozen od dihydroxyacetonu (DHA), který se přirozeně vyskytuje v nektaru z Manuka keře. V úlu podstoupí DHA maillardovou reakci k formulaci MGO, což je proces řízený vysokými teplotami v úlu.

Co je speciálního na MGO manukového medu ?


Laboratorní testy ukázaly, že MGO má antimikrobiální vlastnosti a jejich stupeň v manukovém medu může zničit některé bakterie.

Čím vyšší číslo, tím větší jsou antimikrobiální účinky.

Manukový med obsahující vysoký stupeň MGO může být ovlivněn místním životním prostředím a obdobím, ve kterém byl med vyprodukován.

Příchuť a barva manukového medu obsahující vysoký stupeň MGO může být naprosto odlišná od těch obsahujících nižší stupeň MGO.

Co jsou to antimikrobiální účinky a k čemu jsou dobré?


Antimikrobiální látky jsou prostředky pro ničení mikroorganismů nebo pro zastavení jejich růstu.

Hlavní rozdíl mezi antibakteriální a antimikrobiální látkou je typ mikroorganismu, na který působí. Zatímco antibakteriální produkty zabraňují vývoji bakterií, antimikrobiální produkty mají schopnost zničit nebo zpomalit šíření mikroorganismů, což může zahrnovat bakterie, parazity a plísně.

Certifikovaný manukový med z Nového Zélandu
Ujistěte se, že jde o ověřený a certifikovaný manukový med z Nového Zélandu.

Ministerstvo pro primární průmysl na Novém Zélandu (MPI) uvedlo v prosinci 2017 odbornou definici, která se používá k ověření novozélandského manukového medu.

Odborná definice je nezbytná k zachování jedinečné pozice novozélandského manukového medu, protože ujišťuje zákazníky, že si kupují skutečně novozélandský manukový med.

Definice MPI obsahuje pět vlastností (4 chemické z nektaru a 1 DNA indikátor manukového pylu) a rozděluje manukový med na vysoce kvalitní, jehož zdrojem je jeden květ, a na každodenní, jehož zdrojem je více květů. Náš vysoce kvalitní manukový med z jednoho květu má vyšší koncentraci manukového pylu.

 

Všechny přípravky Manuka Doctor odpovídají definici MPI a jsou ověřeným a certifikovaným novozélandským manuka medem.

Manuka Doctor MGO 40, 55, 70 a 85 splňují podmínky definice MPI pro manukový med z více květů a Manuka Doctor MGO 100, 140, 240 a 340 splňují podmínky definice pro jeden květ jako zdroj.

Z úlu rovnou domů


Pro Manuka Doctor jsou opravdovými medovými experty naše včely, které shromaždují pyl z keře Manuka (Leptospermum Scoparium). My se ujišťujeme, že naše produkty vám dodají to, co měla příroda v úmyslu. V současné době zaměstnáváme 20 včelařů na Novém Zélandu od severu až k jihu ostrova. Ti mají své úly v divoké nekultivované oblasti, kde rostou keře Manuka. Starají se přibližně o 60 000 úlů a chovají 3 miliardy včel, které jsou šťastné a tvrdě pracují.

První stopy Manuka Doctor pocházejí z roku 1909. Naše medové produkty jsou jedinečné a přírodní jako země, ze které pocházejí, a která je důkazem naší filozofie – to nejlepší z novozélandské přírody. Naši včelaři umisťují desítky tisíc včelích úlů po Novém Zélandu s cílem nasbírat vysoce kvalitní manukový med. Včelaři donášejí syrový med do naší vlastní továrny, kde vyrábíme kelímky s medem pro spotřebitele, což nazýváme z úlu rovnou domů. Dáváme vám jistotu, že jste zakoupili opravdový manukový med z Nového Zélandu, který je bez znečištění. Příroda na Novém Zélandu je důkazem, že každá sklenice medu je taková, jak měla příroda v úmyslu.

Proč si koupit Manukový med - Manuka Doctor?

 • Nabízí vašemu tělu a imunitnímu systému střední úroveň ochrany, abyste lépe zvládali stres každodenního života.
 • Ideální pro ty, kdo potřebují dodatečnou podporu – pro překonání nachlazení či virového onemocnění nebo když se prostě cítí vyčerpaní.
 • Skvělý pro starší generaci a osoby, které jsou méně mobilní, neboť posiluje jejich imunitní systém zejména proti virovým onemocněním, kašli a nachlazení.
 • Rychle zklidňuje zanícená střeva a podrážděný žaludek.
 • Vysoce kvalitní a uznávaný zdroj, který lze dohledat až k úlům na Novém Zélandu.

 

Vhodný pro:

 • Ty, jejichž imunitní systém není úplně v kondici.
 • Kohokoliv, jehož imunitní systém má významné obtíže, a on se nechce vždy nakazit všemi virovými onemocněními, s nimiž přijde do styku.
 • Ty, kdo se cítí hodně unavení a vyčerpaní.
 • Lidi, kteří trpí podrážděním žaludku nebo střev.
 • Všechny věkové skupiny s výjimkou dětí do jednoho roku, neboť jejich imunitní systém se ještě vyvíjí. Dětem do jednoho roku věku by vlastně neměl být podáván žádný druh medu.

 

Složení:100% certifikovaný Manukový med z Nového Zélandu.

 

Jak užívat med:
Množství:

 • 1 čajová lžička až třikrát denně.
 • Při podráždění žaludku, střev nebo zažívání – užívejte pro začátek jednu čajovou lžičku nalačno až třikrát denně. Jakmile se vaše tělo zklidní, jedna čajová lžička denně by měla stačit, ale v závislosti na citlivosti vašeho zažívacího traktu může trvat i několik týdnů, než se dostanete do tohoto stadia.

Nejlepší způsoby, jak konzumovat manukový med:

 • Lžičkou přímo ze sklenice.
 • Zamíchat do ovesné kaše, jogurtu nebo cereálií k snídani.
 • Natřít na teplý toast.
 • Může být také rozpuštěn asi ve třetině hrníčku TEPLÉ vody (na jednu lžičku). Nezapomeňte, že NIKDY nesmíte přidat manukový med do vroucí vody, neboť ta zabíjí dobré enzymy, které jsou klíčem k jedinečnosti manukového medu.

 

Balení:

250g

Nutriční informace: 100 g

Energie ( KJ ) 1400

Energie ( kcal ) 335

Tuky ( g ) 0,2

z toho saturované tuky ( g ) 0,1

Sacharidy ( g ) 81,9

z toho cukry ( g ) 70,9

Protein ( g ) 0,2

Sůl ( g ) 0

 

Odborné články:

Co je to manukový med a jak je prospěšný našemu zdraví?

 

Upozornění:

 • Nevhodné pro děti mladší jednoho roku.
 • Nevhodné pro těhotné ženy.
 • Nevhodné pro pacienty s diabetem 1. typu (zejména ty, kteří si musejí každý den píchat inzulin), neboť přírodní cukr v manukovém medu může ovlivnit vaši hladinu glukózy.

Pacienti s diabetem 2. typu: Ze zkušeností a zpětné vazby našich zákazníků vyplývá, že většina zákazníků s diabetem 2. typu může manukový med užívat, neboť svůj diabetes kompenzují pomocí diety a cvičení. Nicméně vám doporučujeme, abyste se před zakoupením medu VŽDY poradili se svým praktickým lékařem nebo specialistou na diabetes.

5
1x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
S Avatar autora | 31.1.2024
Super silny med.
4
I Avatar autora | 23.1.2024
Tento med je ideální pro posílení imunity a celkového zdraví.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: