Manukový med

Manukový med pochází z Nového Zélandu a je vyroben včelami, které sbírají nektar z květů manukového stromu (Leptospermum scoparium). Manukový med je známý svými unikátními antibakteriálními vlastnostmi, což ho odlišuje od běžných druhů medu.

Zdravotní Účinky:

  1. Antibakteriální vlastnosti: Manukový med obsahuje sloučeninu zvanou metylglyoxal (MGO), která má silné antibakteriální účinky.

  2. Léčba ran a infekcí: Díky svým antibakteriálním vlastnostem může být manukový med použit k léčbě menších ran, popálenin a infekcí.

  3. Podpora trávení: Manukový med může pomáhat při léčbě některých střevních problémů, včetně syndromu dráždivého střeva.

  4. Zlepšení krčních potíží: Díky svým antimikrobiálním a protizánětlivým vlastnostem může pomáhat při léčbě bolestí v krku a kašle.

Obvyklá Dávka:

Není pevně stanovena "terapeutická" dávka manukového medu. Pro všeobecnou podporu zdraví můžete konzumovat 1-2 lžíce denně. Pro léčbu konkrétních potíží, jako jsou bolesti v krku nebo trávicí problémy, se můžete řídit pokyny na etiketě produktu nebo se poradit s lékařem.

Vedlejší Účinky:

Manukový med je obvykle považován za bezpečný pro většinu lidí. Nicméně:

  • Osoby s alergií na med nebo včelí produkty by měly být opatrné.
  • Při konzumaci ve větších množstvích může způsobit zvýšení hladiny cukru v krvi.

Interakce:

  • Cukrovka: Vzhledem k tomu, že med může zvýšit hladinu cukru v krvi, lidé s diabetem by měli být opatrní a konzultovat se s lékařem před konzumací větších množství manukového medu.

Přestože je manukový med přirozený produkt, vždy je dobré před začátkem jeho pravidelné konzumace konzultovat se s lékařem, zvláště pokud užíváte léky nebo máte zdravotní problémy.


Doporučené produkty:

Manuka Doctor Manukový med MGO 1000 - 250 g

 

Manuka Doctor Manukový med MGO 640 - 500 g