Colostrum

Colostrum, často označované jako "prvotní mléko", je hustá, žlutavá tekutina, kterou savci produkují krátce před a po porodu, ještě před tím, než začnou produkovat pravé mateřské mléko. Colostrum je bohaté na živiny, protilátky a růstové faktory.

Zdravotní Účinky:

  1. Posílení imunitního systému: Colostrum obsahuje vysoké hladiny protilátek, zejména imunoglobulinů, které mohou pomoci chránit tělo před bakteriemi a viry.

  2. Zdraví střev: Může podporovat zdraví střev tím, že podporuje růst prospěšných bakterií a chrání střevní bariéru.

  3. Zánět a oprava tkání: Obsahuje růstové faktory, které mohou pomáhat opravovat tkáň, snižovat zánět a podporovat růst svalů.

  4. Další potenciální výhody: Některé studie naznačují, že colostrum může pomáhat při léčbě střevních infekcí, podporovat hubnutí a zlepšovat sportovní výkon, ale potřebuje se více výzkumu k potvrzení těchto tvrzení.

Obvyklá Dávka:

Doporučené dávkování colostra se může lišit v závislosti na konkrétním produktu a účelu užívání. Často doporučovaná dávka pro dospělé je v rozmezí 10-20 gramů denně pro čerstvé colostrum nebo 1-2 gramy denně pro liofilizovaný (freeze-dried) produkt. Vždy je dobré sledovat doporučení na etiketě produktu a konzultovat se s lékařem ohledně optimální dávky.

Vedlejší Účinky:

Většina lidí snáší colostrum dobře, ale mohou se objevit některé vedlejší účinky, včetně:

  • Nausea
  • Průjem
  • Křeče v břiše
  • Alergické reakce (zejména u lidí s alergií na mléko)

Interakce:

Aktuálně nejsou známy žádné závažné lékové interakce s colostrem. Pokud užíváte léky nebo máte zdravotní problémy, měli byste se před začátkem užívání colostra konzultovat s lékařem.


Doporučené produkty:

G&G Vitamins - COLOSTRUM PLUS 60 cps