Kyselina fulvová

Kyselina fulvová je jednou z několika huminových kyselin a je známá svými výživovými a terapeutickými vlastnostmi. Její zdrojem jsou humusové látky z půdy, a je často těžena z fosilních zdrojů, jako jsou hnědé uhlí nebo rašelina. Kyselina fulvová je hojně užívána v doplňcích stravy díky svým potenciálním zdravotním benefitům.

Zdravotní Účinky:

  1. Nutriční transport: Kyselina fulvová může zvýšit schopnost buněk absorbovat a využívat vitamíny a minerály, čímž podporuje optimální výživu.

  2. Detoxikace: Může pomáhat odstranit těžké kovy a jiné toxiny z těla díky svým chelatačním vlastnostem.

  3. Antioxidantní vlastnosti: Kyselina fulvová může bojovat proti volným radikálům a snížit oxidační stres v těle.

  4. Podpora imunitního systému: Mohou existovat určité výhody pro imunitní funkci, i když to vyžaduje další výzkum.

Obvyklá Dávka:

Doporučená dávka kyseliny fulvové se může lišit v závislosti na produktu a účelu užívání. Běžně se doporučují dávky v rozmezí od několika kapek tekuté formy až po několik set miligramů v tabletové nebo práškové formě denně. Jak vždy, je důležité postupovat podle pokynů na etiketě produktu a konzultovat se s lékařem ohledně optimální dávky.

Vedlejší Účinky:

Většina lidí snáší kyselinu fulvovou dobře, ale u některých jedinců se mohou objevit vedlejší účinky jako:

  • Průjem
  • Nevolnost
  • Křeče v břiše

Interakce:

K dnešnímu dni nejsou známy žádné závažné lékové interakce s kyselinou fulvovou. Nicméně, vždy je dobré konzultovat se s lékařem před kombinováním kyseliny fulvové s léky nebo jinými doplňky stravy.


Doporučené produkty:

 

Mattisson Fermentovaná kyselina fulvová - 1000 ml