Probiotikum vhodné na cesty - Saccharomyces Boulardii

Saccharomyces boulardii je kvasinka, která se používá jako probiotikum k podpoře zdraví střevní mikroflóry. Jedná se o ne-patogenní kvasinku, která byla izolována z plodu lychee a mangostanu v roce 1923.

Saccharomyces boulardii má schopnost přežít v kyselém prostředí žaludku a cestovat do tlustého střeva, kde se může usadit a pomoci udržovat zdravou rovnováhu bakterií v trávicím traktu. Může také produkovat enzymy, které pomáhají rozkládat složité sacharidy a vlákninu v potravě, což pomáhá trávení.

Saccharomyces boulardii se používá k podpoře trávení a ke zmírnění průjmů způsobených užíváním antibiotik nebo infekčními chorobami. Také se používá k prevenci a léčbě infekce Candida albicans, kvasinkové infekce, která může postihovat sliznice trávicího traktu a genitálií.

Saccharomyces boulardii je kvasinka, která má tendenci být poměrně odolná vůči vysokým teplotám a stresovým podmínkám. Proto je většinou stabilní a může být uchovávána v místnosti při pokojové teplotě.

Existuje mnoho vědeckých studií, které zkoumají účinky Saccharomyces boulardii na zdraví. Následující jsou některé z nejvýznamnějších studií:

  • Studie z roku 1994 zjistila, že Saccharomyces boulardii byla účinná v prevenci a léčbě průjmů způsobených užíváním antibiotik.
  • Studie z roku 2000 zjistila, že u pacientů s Crohnovou chorobou, kteří užívali Saccharomyces boulardii, došlo ke snížení zánětu a zlepšení kvality života.
  • Studie z roku 2003 zjistila, že u pacientů s infekčním průjmem byla Saccharomyces boulardii účinná při snižování frekvence a trvání průjmů.
  • Studie z roku 2006 zjistila, že u pacientů s ulcerózní kolitidou, kteří užívali Saccharomyces boulardii, došlo ke snížení zánětu a zlepšení kvality života.
  • Studie z roku 2010 zjistila, že Saccharomyces boulardii byla účinná při prevenci kandidózy po užívání antibiotik.
  • Studie z roku 2017 zjistila, že u pacientů s akutním pankreatitidou, kteří užívali Saccharomyces boulardii, došlo ke snížení zánětu a rychlejšímu zotavení.

Tyto studie ukazují, že Saccharomyces boulardii může být účinným způsobem podpory zdraví trávicího traktu a může mít pozitivní účinky při léčbě některých zánětlivých onemocnění. Nicméně, vždy je důležité konzultovat s lékařem před použitím jakéhokoli doplňku stravy.


Doporučené produkty:

G&G Vitamins - Saccharomyces Boulardii - 60 kapslí