Barley Grass

Barley Grass (ječmenná tráva) je mladý, zelený výhonek ječmene a je známý svými výživnými vlastnostmi. Je považován za superpotravinu a často je zpracován do práškové formy nebo výtažku, který může být přidán do smoothie, nápojů nebo jako doplněk stravy.

Zdravotní účinky na lidský organismus:

  1. Bohatý zdroj živin: Ječmenná tráva je bohatá na vitamíny, minerály, antioxidanty, vlákninu a bioaktivní sloučeniny.

  2. Antioxidantní vlastnosti: Obsahuje vysoké množství vitamínu C, vitamínu E a beta-karotenu, které jsou silnými antioxidanty.

  3. Podpora trávení: Může podporovat zdravou funkci trávicího systému díky svému obsahu vlákniny a chlorofylu.

  4. Detoxikační účinky: Chlorofyl v ječmenné trávě může pomoci detoxikovat tělo a odstranit toxiny.

  5. Protizánětlivé vlastnosti: Některé studie naznačují, že ječmenná tráva může mít protizánětlivé účinky.

Obvyklá dávka:

Doporučená dávka ječmenné trávy se může lišit v závislosti na formě produktu (prášek, tablety, kapky atd.) a účelu užívání. Obvykle může být doporučeno 1-2 čajové lžičky prášku smíchaného s vodou nebo šťávou 1-2x denně. Vždy byste měli postupovat dle pokynů na etiketě produktu.

Vedlejší účinky:

Ačkoli je ječmenná tráva obvykle považována za bezpečnou, někteří lidé mohou zažít vedlejší účinky, zejména pokud je konzumují ve velkém množství:

  • Alergické reakce
  • Zažívací potíže jako průjem nebo nadýmání

Interakce:

K dnešnímu dni nejsou známy žádné významné lékové interakce s ječmennou trávou. Pokud užíváte léky nebo máte zdravotní stav, měli byste se před začátkem užívání ječmenné trávy konzultovat s lékařem nebo lékárníkem.

Je důležité dodržovat doporučené dávkování a pokyny na etiketě produktu a konzultovat se s lékařem před zahájením jakéhokoli doplňku stravy.


Doporučené produkty:

Mattisson BIO Barley Grass 400 mg - 350 tablet

Mattisson BIO Mladý ječmen prášek - 125 g