PEA

Palmitoylethanolamid (PEA) je přirozeně se vyskytující mastná kyselina amidad, která má protizánětlivé a analgetické (bolest zmírňující) vlastnosti. PEA se vyskytuje v různých potravinových zdrojích a také v lidském těle. Její účinky byly zkoumány v řadě klinických studií, zejména v kontextu chronické bolesti a neuroinflamace.

Zdravotní Účinky:

  1. Protizánětlivé vlastnosti: PEA má schopnost snižovat zánětlivé reakce v těle a je zkoumána pro svou účinnost v léčbě různých zánětlivých onemocnění.

  2. Analgetické vlastnosti: Mnoho pacientů s chronickou bolestí hlásilo zmírnění bolesti po užívání PEA, a to zejména u neuropatické bolesti a fibromyalgie.

  3. Neuroprotektivní účinky: PEA může mít neuroprotektivní vlastnosti a může být zkoumána jako potenciální léčba pro některá neurodegenerativní onemocnění.

Obvyklá Dávka:

Doporučená dávka PEA se může lišit v závislosti na konkrétním produktu a účelu užívání. Obvykle se pohybuje v rozmezí 300–1200 mg denně, rozděleno do 1-3 dávek. Vždy je dobré sledovat doporučené dávkování na etiketě produktu nebo konzultovat dávkování s lékařem.

Vedlejší Účinky:

PEA je obecně považována za bezpečnou látku s minimálními vedlejšími účinky. Nicméně někteří uživatelé hlásili mírné gastrointestinální potíže, jako je průjem nebo žaludeční nepohodlí.

Interakce:

K dnešnímu dni nejsou známy žádné významné lékové interakce s PEA. Přesto je vždy doporučeno konzultovat se s lékařem před začátkem jakékoli nové léčby nebo doplňku, zejména pokud užíváte jiné léky nebo máte zdravotní problémy.


Doporučené produkty:

Mattisson PEA strong 400 mg - 90 kapslí