Síra

Síra je esenciální minerál, který je přirozeně přítomen v těle a je hlavním složkou některých aminokyselin a vitaminů. Je také zásadní pro produkci antioxidantů v těle, například glutathionu.

Zdravotní účinky na lidský organismus:

  1. Složka aminokyselin: Síra je součástí aminokyselin methioninu a cysteinu, což jsou stavební kameny proteinů.
  2. Zdraví kůže, vlasů a nehtů: Keratin, protein, který tvoří kůži, vlasy a nehty, obsahuje vysoké množství síry.
  3. Produkce antioxidantů: Síra je zásadní pro produkci glutathionu, hlavního endogenního antioxidantu v těle.
  4. Detoxikace: Síra hraje roli v detoxikačních procesech v játrech.

Obvyklá dávka: Neexistuje specifický doporučený denní příjem (RDI) pro síru, protože se očekává, že většina lidí dostane dostatek síry z běžné stravy. Síra se obvykle konzumuje v potravinách bohatých na proteiny, jako jsou maso, ryby, vajíčka a luštěniny.

Vedlejší účinky: Přirozený příjem síry z potravy obvykle nepředstavuje žádné vedlejší účinky. Vysoké dávky síranových doplňků nebo léků mohou však způsobit:

  1. Nadýmání a průjem.
  2. Alergické reakce u některých lidí.

Interakce: Nejsou známy významné interakce mezi sírou a léky. Vzhledem k roli síry v detoxikačních procesech je však důležité konzultovat se s lékařem před užíváním velkých dávek sírových doplňků, zejména pokud užíváte léky nebo máte jiné zdravotní problémy.

Pokud máte obavy o svůj příjem síry nebo si myslíte, že by mohl interagovat s léky, které užíváte, měli byste se vždy konzultovat s lékařem.


Doporučené produkty:

G&G Vitamins - MSM 1000 mg - 120 kapslí

Solgar Formule pro zdravou pleť, nehty a vlasy 60 cps