Stévie

Stévie (často nazývaná také stévia) je sladidlo a potravinový doplněk vytvořený z listů rostliny Stevia rebaudiana, rostoucí především v Jižní Americe. Je známá svou vysokou sladivostí a téměř nulovým obsahem kalorií.

Zdravotní Účinky:

  1. Nízkokalorické sladidlo: Stévie je přirozené sladidlo s nulovým obsahem kalorií, což je vhodné pro lidi, kteří sledují příjem kalorií nebo se snaží zhubnout.

  2. Regulace hladiny cukru v krvi: Některé studie naznačují, že stévie může pomoci snížit hladinu cukru v krvi, což je užitečné pro diabetiky.

  3. Regulace krevního tlaku: Existují důkazy naznačující, že stévie může pomoci snižovat vysoký krevní tlak.

Obvyklá Dávka:

Doporučená dávka se může lišit v závislosti na produktu a formě stévie (prášek, kapalina, tablety). Jelikož je stévie mnohem sladší než cukr (až 200krát sladší), je třeba ji dávkovat opatrně. Vždy se řiďte doporučeným dávkováním na etiketě produktu.

Vedlejší Účinky:

  • V některých lidech může stévie způsobit mírné zažívací potíže, jako je nadýmání nebo průjem.
  • Někteří lidé hlásí mírnou alergickou reakci na stévii.
  • Může způsobit pocit hořkosti nebo pozměněný chuťový profil u některých lidí.

Interakce:

  • Léky na diabetes: Vzhledem k tomu, že stévie může ovlivnit hladinu cukru v krvi, mohl by zesílit účinek léků na diabetes. Pokud užíváte léky na snižování hladiny cukru v krvi, měli byste být při konzumaci stévie opatrní a konzultovat se s lékařem.

Před začátkem pravidelného užívání stévie nebo pokud máte zdravotní obavy, je vždy dobré konzultovat se s lékařem.


Doporučené produkty:

Mattisson Sladidlo stévie - 300 tablet