Spirulina

Spirulina je modrozelená řasa, která je považována za superpotravinu díky svému bohatému obsahu bílkovin, vitamínů, minerálů a antioxidantů.

Zdravotní Účinky:

  1. Bohatý zdroj bílkovin: Spirulina je výjimečná díky vysokému obsahu bílkovin a všech esenciálních aminokyselin.

  2. Detoxikace těla: Díky svému obsahu chlorofylu může spirulina pomáhat detoxikovat tělo a odstraňovat těžké kovy.

  3. Posílení imunitního systému: Spirulina může podporovat a posilovat imunitní funkci.

  4. Antioxidanty a protizánětlivé vlastnosti: Spirulina je bohatá na antioxidanty, zejména fycokyanin, který může pomoci bojovat proti volným radikálům a má protizánětlivé účinky.

  5. Podpora kardiovaskulárního zdraví: Může pomáhat snižovat hladinu LDL cholesterolu a triglyceridů a zvyšovat hladinu HDL cholesterolu.

Obvyklá Dávka:

Doporučená dávka spiruliny se může lišit v závislosti na produktu a formě (tablety, prášek, kapalina). Obvyklá dávka pro dospělé může být v rozmezí 2-5 gramů denně, ale je vždy nejlepší dodržovat doporučené dávkování uvedené na etiketě produktu.

Vedlejší Účinky:

  • Spirulina je obvykle považována za bezpečnou, ale někteří lidé mohou zažívat zažívací potíže, jako je nadýmání nebo průjem.
  • Vzácně může způsobit alergické reakce.
  • Je důležité zajistit, aby spirulina pocházela z čistého zdroje, aby se předešlo kontaminaci těžkými kovy nebo jinými nežádoucími látkami.

Interakce:

  • Léky na snižování imunity: Spirulina může posilovat imunitní systém, což by mohlo interagovat s léky, které potlačují imunitní systém.
  • K dnešnímu dni nejsou známy žádné závažné lékové interakce se spirulinou. Přesto je vždy dobré konzultovat se s lékařem před začátkem jakéhokoli doplňku stravy.

Pokud uvažujete o začátku užívání spiruliny nebo máte zdravotní obavy, je vždy dobré konzultovat se s lékařem.


Doporučené produkty:

 

Mattisson BIO Spirulina v prášku - 125 g

 

Mattisson BIO Chlorella Spirulina 500 mg - 240 tablet

 

Mattisson BIO Spirulina 500 mg - 240 tablet