Yerba Mate

Yerba Mate je tradiční jihoamerický nápoj získaný z listů stromu Ilex paraguariensis. Je oblíbený v zemích jako Argentina, Brazílie, Paraguay a Uruguay. Yerba Mate se často pije z kalabasy (dýně) pomocí kovové brčky zvané bombilla.

Zdravotní Účinky:

  1. Stimulace a bdělost: Obsahuje kofein, což může zvýšit bdělost a snížit pocit únavy.

  2. Antioxidanty: Je bohatý na antioxidanty, což může pomoci bojovat proti volným radikálům v těle.

  3. Zlepšení kognitivních funkcí: Díky obsahu kofeinu může podporovat koncentraci a paměť.

  4. Podpora trávení: Někteří lidé věří, že Yerba Mate může podporovat trávení.

  5. Může podporovat hubnutí: Některé studie naznačují, že Yerba Mate může podporovat metabolismus tuků a snížit chuť k jídlu.

Obvyklá Dávka:

Obvyklá dávka závisí na individuálních preferencích. Nápoj se připravuje podobně jako čaj, přičemž se listy louhují ve vodě. Množství Yerba Mate a doba louhování mohou ovlivnit sílu nápoje. Většina lidí může bezpečně konzumovat 1-3 šálky denně.

Vedlejší Účinky:

  • Kofein: Yerba Mate obsahuje kofein, což může způsobit vedlejší účinky jako je nespavost, nervozita, rychlý srdeční tep, nevolnost a další.
  • Riziko rakoviny: Existují některé obavy, že pravidelné pití Yerba Mate, zejména když je konzumován velmi horký, může zvýšit riziko rakoviny úst a jícnu.
  • Interakce s léky: Díky obsahu kofeinu může Yerba Mate interagovat s některými léky, zejména s léky na vysoký krevní tlak, antidepresiva a stimulanty.

Interakce:

  • Stimulanty: Yerba Mate může zvýšit účinky stimulantů a způsobit nadměrnou stimulaci nebo zvýšený srdeční tep.
  • Léky na vysoký krevní tlak: Kofein v Yerba Mate může ovlivnit krevní tlak a zrušit účinky léků na snižování krevního tlaku.

Pokud máte obavy o interakci s léky nebo máte zdravotní stavy, je dobré se před začátkem pravidelné konzumace Yerba Mate konzultovat s lékařem.


Doporučené produkty:

 

Yerba Mate Yaguar Amore 500g

 

Yerba Verde Mate Green Energia 0,5 kg

 

Yerba Verde Mate Green Rosa 0,5 kg