Manukový med certifikovaný novozélandskou vládou - MGO rating

Novinka na trhu s Manukovým medem. Hodnocení účinků podle MGO - Methylglyoxal Activity Rating. MGO prokazuje antimikrobiální účinky a jejich hodnocení v manukovém medu je spojené se zničením některých bakterií. MGO je odvozen z DHA (dihydroxyaceton), který se přirozeně vyskytuje v nektaru z keře Manuka.

  

Klasifikace MGO je potvrzena nezávislou laboratoří na Novém Zélandu a ve Spojeném království.

Jaký přípravek si koupit?

 

Přední číslo je měření množství MGO v každém kelímku. Například Manuka Doctor 1000 MGO obsahuje 1000 mg/kg MGO v kelímku, který jste si zakoupili.

Neexistuje přímé porovnání Total Activity Rating (TA) a methylglyoxalu, ale doporučuje se použít jako návod následující tabulku.

Vysoce kvalitní jednokvětý manukový med s vysokým stupněm MGO  je vysoce antimikrobiální.

Manuka Doctor jsou nové, vysoce kvalitní a silné manukové medy (100 MGO, 140 MGO, 240 MGO a 340 MGO). Jsou pro zákazníky, kteří hledají silnější med s silným antimikrobiálním účinkem.

Laboratorní testy ukázaly, že MGO má antimikrobiální vlastnosti a  dokáže zničit některé bakterie.

Co je to methylglyoxal (MGO) a jak se měří?

 

Přední číslo na kelímku reprezentuje mg/kg MGO (methylglyoxal) a související sílu antimikrobiálních účinků, které ničí určité typy bakterií. Čím vyšší číslo, tím silnější antimikrobiální účinky.

Manukový med je od včel, které sbírají nektar z keře Manuka (Leptospermum scoparium). Manukový nektar má významný stupeň non-peroxidové antibakteriální aktivity (NPA).  Díky tomu je manukový med tak specifický.

Existuje přímý vztah mezi NPA manukového medu a koncentrací methylglyoxalu (MGO).

MGO v manukovém medu je odvozen od dihydroxyacetonu (DHA), který se přirozeně vyskytuje v nektaru z Manuka keře. V úlu podstoupí DHA maillardovou reakci k formulaci MGO, což je proces řízený vysokými teplotami v úlu.

Co je speciálního na MGO manukovém medu

 

Laboratorní testy ukázaly, že MGO má antimikrobiální vlastnosti a dokáže dle stupně zničit některé bakterie.

Čím vyšší číslo, tím větší jsou antimikrobiální účinky.

Manukový med obsahující vysoký stupeň MGO může být ovlivněn místním životním prostředím a obdobím, ve kterém byl med vyprodukován.

Příchuť a barva manukového medu obsahujícího vysoký stupeň MGO může být naprosto odlišná od těch obsahujících nižší stupeň MGO.

Co jsou to antimikrobiální účinky a k čemu jsou dobré?

 

Antimikrobiální látky jsou prostředky pro ničení mikroorganismů nebo pro zastavení jejich růstu.  

Hlavní rozdíl mezi antibakteriální a antimikrobiální látkou je typ mikroorganismu, na který působí. Zatímco antibakteriální produkty zabraňují vývoji bakterií, antimikrobiální produkty mají schopnost zničit nebo zpomalit šíření mikroorganismů, což může zahrnovat bakterie, parazity a plísně.

Certifikovaný manukový med z Nového Zélandu

 

Ujistěte se, že jde o ověřený a certifikovaný manukový med z Nového Zélandu.

Ministerstvo pro primární průmysl na Novém Zélandu (MPI) uvedlo v prosinci 2017 odbornou definici, která se používá k ověření novozélandského manukového medu.

Odborná definice je nezbytná k zachování jedinečné pozice novozélandského manukového medu, protože ujišťuje zákazníky, že si kupují skutečně novozélandský manukový med.

Definice MPI zahrnuje pět vlastností (4 chemické z nektaru a 1 DNA indikátor manukového pylu) a rozděluje manukový med na vysoce kvalitní, jehož zdrojem je jeden květ, a na každodenní, jehož zdrojem je více květů. Vysoce kvalitní manukový med Manuka Doctor z jednoho květu má vyšší koncentraci manukového pylu.

 

Všechny přípravky Manuka Doctor odpovídají definici MPI a jsou ověřeným a certifikovaným novozélandským manuka medem.

 

Z úlu rovnou domů

 

Pro firmu Manuka Doctor jsou opravdovými medovými experty včely, které shromaždují pyl z keře Manuka (Leptospermum Scoparium). Firma kontroluje, aby produkty dodali lidem to, co měla příroda v úmyslu. V současné době Manuka Doctor zaměstnává 20 včelařů na Novém Zélandu od severu až k jihu ostrova. Ti mají své úly v divoké nekultivované oblasti, kde rostou keře Manuka. Starají se přibližně o 60 000 úlů a chovají 3 miliardy včel, které jsou šťastné a tvrdě pracují.

Počátky Manuka Doctor pocházejí z roku 1909. Medové produkty jsou jedinečné a přírodní jako země, ze které pocházejí, a která je důkazem  filozofie “to nejlepší z novozélandské přírody.“ Včelaři  pracující pro Manuka Doctor umisťují desítky tisíc včelích úlů po Novém Zélandu s cílem nasbírat vysoce kvalitní manukový med.  Včelaři donášejí syrový med přímo do  továrny, kde se vyrábí kelímky s medem pro spotřebitele. Firma Manuka Doctor dodává jistotu, že  se jedná o opravdový manukový med z Nového Zélandu, který je bez znečištění.