Bambusová sůl (Jukyeom) je jedinečný druh soli z Koreje

Před tisíci lety ji vyvinuli mniši jako zdravotní prostředek pro korejský lid. "Bambu® Salz" neboli bambusová sůl se proslavila v Německu díky společnosti Dr. Rudolph, která prodává zdravé "potravinářské výrobky" neboli pomocníky pro život. 

Bambusová sůl je výjimečná tím, že obsahuje tak vysokou koncentraci minerálních látek. Tradiční metoda, kterou se sůl připravuje - pečení uvnitř dutých bambusových stonků - znamená, že se zvyšuje množství minerálů přirozeně přítomných v soli. 

Bambusová sůl je považována za vhodný doplněk každodenní stravy. Nejlepší způsob konzumace bambusové soli je vložit si několik granulí do úst a nechat je rozpustit, ale můžete ji také přidávat do jídla jako běžnou sůl.

Sůl je zdravá 

Ačkoli všichni víme, že konzumace příliš velkého množství soli našemu tělu škodí, strava bez soli je ještě škodlivější. Sůl pomáhá s transportem dobrých živin po našem těle, pomáhá našim buňkám tyto živiny správně vstřebávat a pomáhá našemu tělu zbavovat se odpadu. V dnešní době je "sůl je špatná" dominantní a hluboce zakořeněnou mylnou představou. Nejde ani tak o to, abychom soli používali méně, ale o to, abychom solili lépe. 

Jak se vyrábí bambusová sůl? 

Bambusová sůl se vyrábí balením mořské soli, která se sbírá v Koreji ve Žlutém moři, do dutých bambusových stonků. Tyto stonky se pak na obou koncích utěsní hlínou bohatou na minerály a pečou se v horké peci s borovicovým dřevem. Bambus shoří na popel a zůstane po něm bílý sloupec soli. Ty se rozlámou na kousky, načež se celý proces opakuje až osmkrát - v závislosti na požadované kvalitě konečného výrobku. Při devátém a posledním pokusu se sůl rozpustí pomocí pryskyřice při teplotě 1300 °C. Sůl se změní v kapalinu a poté se ochladí na tvrdou kamennou hmotu, která se rozdrtí a vytvoří vysoce ceněné granule bambusové soli, nebo se rozemele na práškovou bambusovou sůl. 

Během opakovaného procesu pečení se nečistoty ze soli buď odstraní, nebo neutralizují. Obsah minerálních látek, jako je vápník, draslík, železo, měď a zinek, se zvyšuje, mimo jiné proto, že sůl absorbuje minerální látky z bambusu, hlíny a borového dřeva. Díky procesu pečení má bambusová sůl také vysoký obsah síry. Díky tomu je sůl extrémně zásaditá (s hodnotou pH mezi 9 a 12); většina druhů soli je naopak kyselá. To znamená, že bambusová sůl má neutralizační účinek na kyselé potraviny. 

Bambusová sůl se označuje podle počtu pečení: Podle toho, zda byla použita jednou, dvakrát nebo devětkrát. Čím vícekrát se sůl peče, tím tmavší je její barva. Fialová bambusová sůl (devětkrát pečená) je nejkvalitnější. 

Jak bambusová sůl chutná? 

Bambusová sůl chutná mimořádně slaně a má vysoký obsah síry, který můžete také ochutnat. Chutná jako moře. Po chvíli si na její chuť zvyknete a můžete cítit i mírnou sladkost. Nejpřekvapivější je, že zdravým lidem a dětem bambusová sůl opravdu chutná.

 

Jak používat sůl Bambu® Salz?

 

- Granule bambusové soli můžete jíst jako svačinu mezi jídly.

-  Lidé se žaludečními nebo střevními potížemi mohou zpočátku pociťovat mírnou nevolnost, ale to je znamení, že tělo potřebuje více bambusové soli. Postupně množství zvyšujte a nevolnost zmizí.

-  Při přípravě pokrmů: používejte bambusovou sůl jako běžnou sůl, abyste dodali pokrmům více chuti.

-  Jako solný roztok: Rozpusťte několik granulí bambusové soli ve vodě. Tento solný roztok můžete použít k nejrůznějším účelům.

  1. Můžete jej použít jako ústní vodu nebo s ním kloktat, abyste zlepšili stav svých dásní.
  2. Jako nosní výplach.
  3. Jako výplach očí, abyste mohli pečovat o své oči.
  4. Používejte ji k čištění obličeje - může vám pomoci vyčistit pleť, odstranit akné a zabránit stárnutí pleti.

-    Jako peeling: rozetřete několik zrnek soli po mokré pokožce a získáte hladkou a bezchybnou pleť.

-   Jako šampon: Položte malou hrst solných granulí na pokožku hlavy a masírujte ji asi pět minut, poté dobře opláchněte. Je vhodný proti lupům a zlepší stav vašich vlasů. Několik granulí soli můžete také přidat do svého běžného šamponu.

-  Jako zubní pasta: vyčistěte si zuby několika granulemi soli, abyste zlepšili stav dásní.


Doporučené produkty: